1. Ana Sayfa
 2. KOSGEB
 3. KOSGEB Logosu ve kullanımı

KOSGEB Logosu ve kullanımı

Öncelikle KOSGEB günümüzde birçok iş kurmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan bir kuruluştur. Sizlerde bu kuruluş sayesinde destekler alarak kendi işinizi kurabilmeniz oldukça kolay olacaktır. Bir kuruluşun en önemli özelliklerinden biriside logoyu doğru kullanmak olmaktadır. Sizlere bu yazımızda KOSGEB Logosu ve Kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Logoyu Doğru Kullanmak

Bir kuruluşun logosu tüm markanın tonu estetiği ve değerleri için bir örnek teşkil etmektedir. Başarılı bir logoyu tasarlarken gereken ayarlamaların yapılması logoların gerektiği gibi ve istenilen şekillerde kullanılmasını sağlamaktadır. Bu kurallara da logo kullanımı kuralları denmektedir. Logolarınızın kullanılması gerektiğiyle ilgili yönergelere uymak logolarınızın her zaman muhteşem görünmesini sağlamaktadır. KOSGEB Logosu ve Kullanımı da bu adımlar dahilinde logolarını geliştirirler.

Logo kullanım kuralları bir kuruluşun marka kurallarının bir parçası olmalıdır. Çünkü bir logonun farklı arka planlar üzerinde nasıl göründüğünü, sayfa üzerlerinde nasıl yönlendirildiği, logoların şekli ve oranı gibi faktörlerde kontrollü olma yöntemleri sunmaktadır. Her marka logo kullanımı için kendi kurallarını belirlemelidir.

Logonun Temel Kullanım Kuralları

 • Logo etrafındaki boşluk
 • Renk paleti
 • Tipografi ve Yazı tipi
 • Logonuzun boyutu
 • Logonuzun açıklaması
 • Logo renkleri

Bu kurallardan en önemlisi ve insanların en çok dikkat ettiği kuralların başında logo renkleri gelmektedir. Sizlere de bu kural hakkında biraz bilgi verelim.

Önerilen Yazı
KOSGEB Laboratuvar hizmetleri nelerdir?

Logo Renkleri

Bir logonun renk varyasyonlarını belirlemek markalar için çok önemlidir. Hangi renkler olabilir diye düşünüldüğünde ise bu da logo kullanım kurallarıyla belirlenmesi gereken bir durumdur.

İşte kılavuzluk etmesi bakımından logo rengi ile ilgili önemli noktalar;

 • Beyaz arka plan üzerinde logo renkleri
 • Koyu arka plan üzerinde logo renkleri
 • Siyah beyaz logonun nasıl görüneceği
 • Gri tonlamalı veya tan renkli logo
 • Ters logo renkleri

Size logolar hakkında bilgiler ve açıklamalar yaptık. KOSGEB Logosu ve Kullanımı bunlara örnek olabilir. Bu kuruluşta logolarında ve kullanımlarında bu hususlara dikkat etmektedir.

İnsanlara kaliteli hizmetler sunmanız için logonuz ve kullanımınız çok önemli olmaktadır. Sizlerde logo hususlarınızda logo kullanım kurallarını kullanarak yol izleyiniz. Logolarınız sayesinde çok daha ilgi çekilebilir hale gelebilirsiniz.

KOSGEB logosuna ulaşmak için tıkla

KOSGEB Vektörel logosuna ulaşmak için tıkla

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ekonomi sektörüyle alakalı yazılar yayınlıyorum. Ağırlıklı olarak KOSGEB, İŞKUR ve Bankaların içeriklerini sizler için derliyorum. İstediğiniz farklı yazılar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Yap veya Soru Sor