1. Ana Sayfa
  2. KOSGEB
  3. KOSGEB Kredisi alanların yorumları

KOSGEB Kredisi alanların yorumları

Aşağıdaki adımları KOSGEB desteğinin nasıl alacağı konusunda açıklayacağız. İş kurmak istiyorsanız danışmanlara para kaptırmadan önce bunları okumanızda fayda olacaktır.

Fazla zaman kaybınızda olmayacaktır. KOSGEB Kredisi Alanların Yorumları ile birlikte sizlere adım adım KOSGEB desteğinin nasıl alınacağını anlatacağız.

6 Saat Hakkınız Bulunuyor

Bu krediler için eğitimlere girmeye mecbur olduğunuzu bilmeniz gerekir. Toplam süre 32 saat olmaktadır. Ancak 6 saat devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Bu süreyi geçtiğiniz takdirde kurslardan atılırsınız. Ancak işsizlik maaşı alıyorsanız kurstan devamsızlık hakkınız olmayacaktır. Devamsızlık yaptığınız durumda maaşınızın tümü iptal olacaktır. Sertifika alacağım derken işsizlik maaşınızdan olmayın dikkat edin. Bu maaş bir daha bağlanmaz.

Eğitimi Almadan İşi Kurmayın

KOSGEB eğitimleri almadan iş kurmayın. Eğer daha önceden de kurulu bir şirketiniz var ise o şirket için başka şekilde başvurmak gerekiyor. Bu yeni girişimcilerin desteği olduğu için hemen işi kurmanız gerekiyorsa yetkililere bildirip işyeri numarası alabilirsiniz. Bu numara ile iş yerlerinizi kurabilirsiniz.

Kapat Aç Yöntemi İşe Yaramıyor

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi öncesinde adınıza kayıtlı veya ortağı olduğunuz bir işyeri ya da şirketiniz mevcutsa şirketi kapatıp da yeniden açarak KOSGEB desteği almayı planlamayın. Bu durumlarda destek alamazsınız.

Önerilen Yazı
KOSGEB ‘KOBİ onayı bekliyor’ ne demek?

İş Yeri Kurduysanız Dikkat

KOSGEB sertifikaları süresizdir. Bu sertifika kanunlarda değişiklikler olmadığı sürece ömrünüzün sonuna kadar destek alabilirsiniz. Ancak kurstan sonra kendi adınıza iş kurarsanız iş yeri açılışından itibaren 2 yıl içerisinde başvurup bu desteği almalısınız. Yani işyerleriniz 2 yılını doldurduktan sonra destekle süreleri sona erer ve destek alamazsınız.

2 ve 3 Yıl Şartı Var

Bu desteği alan işyerleri açılış tarihlerinden itibaren 3 sene boyunca kapatılamaz. Detay

Demirbaş Ürünlere Dikkat

KOSGEB’in destek verdiği paralar ile aldığınız hiçbir ürün satılamaz. Zarar görürse, parçalansa dahi çöpe atamazsınız. Bozulan makinelerin ve teçhizatları depolarınıza kaldırın. 3 senenin sonuna kadar saklayın. Olası bir durumda depolardan çıkarıp gösterebilirsiniz.

İşte yukarıda sizlere KOSGEB Kredisi Alanların Yorumları hakkında bilgiler vermiş bulunmaktayız. Eğer ki sizlerde KOSGEB kredileri almayı düşünüyorsanız bu krediyi almış olan insanların bu yorumlarını okuyarak düzgün bir yol izleyebilmeniz mümkün olacaktır.

Unutmayın ki sadece bu iş için değil hayatınızda yapacağınız herhangi bir iş içinde araştırmalarda bulunmanız ve bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ekonomi sektörüyle alakalı yazılar yayınlıyorum. Ağırlıklı olarak KOSGEB, İŞKUR ve Bankaların içeriklerini sizler için derliyorum. İstediğiniz farklı yazılar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Yap veya Soru Sor