1. Ana Sayfa
  2. KOSGEB
  3. KOSGEB Kobi beyannamesi nasıl doldurulur?

KOSGEB Kobi beyannamesi nasıl doldurulur?

KOBİ: 250 kişiden az yıllık çalışan istihdam etmekte olan ve yıllık olarak net satış hasılatı ya da mali bilançosundan herhangi biri 40.000.000 TL’yi (Kırk Milyon Türk Lirası’nı) aşmayan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin tanımı, sınıflandırılması ve nitelikleri hakkında yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılmakta olan ekonomik birimdir.

KOBİ tanımı yönetmeliği gereğince KOSGEB’den ve desteklerinden yararlanmak için “KOBİ Beyannamesi” formunu ve eklerini internet ortamlarında doldurarak çıktısını alarak kaşeli ve imzalı olacak şekilde listelenen belgeler ile birlikte bağlı bulunduğunuz KOSGEB birimine teslim etmeniz gerekmektedir.

Ancak birçok insan KOSGEB Kobi beyannamesi nasıl doldurulur? Sorularını hala araştırmaya devam etmektedir. Bu konuda sizlere de bilgilendirmelerde bulunacağız.

Kobi beyannamesi doldurmak için öncelikle ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Kayıtla ilgili bilgilere KOSGEB web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazı
KOSGEB Kesin onayı için danışmanlık hizmeti almak doğru mudur?

Unutmayın ki KOSGEB’e vereceğiniz beyanlardaki bilgilerin yanlış olmasından doğacak bütün hukuki ve mali sorumluluklar işletmenize ait olacaktır.

KOSGEB Kobi Beyannamesi Nasıl Doldurulur? İşte Adımlar;

  1. KOSGEB web sitesine giriş yaparak KOBİ/Girişimci Giriş butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkacak ekranda kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.
  2. Giriş yapmak istediğiniz KOBİ beyannamesinin yılını seçiniz ve butonuna tıklayınız.
  3. Bir sonraki adımda ise karşınıza çıkan ekrandan işletmenizle ilgili sorulardan işletmenize uygun bulunan durumları seçiniz ve butonuna tıklayınız. Seçenekler ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkan sayfada mevcuttur. Lütfen açıklamaları dikkatli okuyunuz.
  4. Karşınıza çıkan ekranda işletme bilgilerini doldururken işletmenize ait KOBİ beyannamesini doldurduğunuz yılı ait mali ya da SGK bilgilerinin doğru olması gerekmektedir. Bu kısmı doldururken işletmelerinize ait evraklar üzerinden doldurmanız sizler için faydalı olacaktır.
  5. Faaliyet konusu üye olurken girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sistem üzerinden otomatik olarak gelecektir. Faaliyet konularınızın gelen listedekilerden farklı olduğunu düşünmekteyseniz faaliyet konunuzu seçmek için tıklayın butonuna basınız ve karşınıza çıkan sayfada seçiminizi yapıp butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.
  6. Adres bilgileriniz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda sistemden otomatik olarak gelecektir. Adres bilgileriniz ile ilgili değişiklik yapmak, silmek ya da yeni adres eklemek istiyorsanız adres bilgileri sayfasından yeni güncellemeler yapabilmenizde mümkündür.
  7. Eksik bilginiz var ise ve sonra devam etmek istiyorsanız sağ alt tarafta bulunan butona tıklayarak kaydedip sonra tekrardan devam edebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan eminseniz bu bilgileri kaydedip bu aşamayı da geçebilirsiniz.
  8. En son adımda karşınıza KOBİ beyannamesi rapor çıktılarını ekranınızda göreceksiniz. Bu ekran üzerinden önceki adımlarda girdiğiniz beyanınızla ilgili olan çıktıları gerekmektedir. İndir butonuna tıklayıp belgeyi indirerek çıktısını kolaylıkla alabilirsiniz.

Sizlere KOSGEB Kobi beyannamesi nasıl doldurulur? Hakkında adımları gösterdik. Sizlerde bu adımları izleyerek işlerinizi daha rahat bir şekilde ve uğraşmadan kolayca halledebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ekonomi sektörüyle alakalı yazılar yayınlıyorum. Ağırlıklı olarak KOSGEB, İŞKUR ve Bankaların içeriklerini sizler için derliyorum. İstediğiniz farklı yazılar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Yap veya Soru Sor