1. Ana Sayfa
  2. KOSGEB
  3. KOSGEB İş yeri kira masrafını karşılıyor mu?
Trendlerdeki Yazı

KOSGEB İş yeri kira masrafını karşılıyor mu?

KOSGEB, yeni kurulacak iş yerleri ve var olan belli bir seviyeye gelmiş kurumlara avantajlı destekler sağlamaya devam ediyor. Bütün işletmelerin sermaye sıkıntısını çektiğini biliyoruz. Girişimcilik konusunda en önemli konulardan birisi sermayedir. Bir iş yeri açacağınızda hatta bir yerlere geldiğinde bile sürekli iş yerinin masrafları çıkacak ve zamanla yükselecektir.

Belki bu masraflar yüzünden kendi özel giderlerinize bile harcayabileceğiniz bir gelir kalmayacaktır. Sizlerin arkasında duracak birilerine ihtiyaç duyacaksınız. KOSGEB bu aşamada sizlerin karşısına çıkmaktadır. İhtiyacınız olduğu zamanda ilgili kurumlardan biri olduğunuz takdir de sermaye desteği sağlayacaktır.

KOSGEB iş yeri kira masrafını karşılıyor mu? Her iş yerinin sermaye konusunda en büyük sorunu iş yeri kiralarıdır. Büyük ücretler ödeyen iş yeri sahipleri kira konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor ve büyük ücretler ödüyorlar.

Bazen bu kiraları çıkartamayabiliyorlar. Bu durumlar iş yerleri gereksiz borçlara girebiliyor ve sürekli eksiye gidebiliyorlar. İşletmeleri rahatlatmak adına ve kaliteli bir yere getirmek adına bu destekler sağlanmaktadır. Çünkü iş yeri sahipleri kirayı mı düşünecek iş yeri hakkındaki planlamaları mı düşünecek. İş sahibinin kafasının bu konuda rahat olması gerekiyor.

KOSGEB Her Zaman Sizlerin Yanında

Yeni bir işletme sahibi olmayı düşünüyorsanız kesinlikle kira derdinden kurtulacaksınız. Bu ay kirayı nasıl ödeyeceğim derdi ortadan kalkacak. Kendinizi işini verebileceksiniz. Çünkü KOSGEB her zaman sizin yanınızda olacak. “KOSGEB iş yeri kira masrafını karşılıyor mu?” sorusunu merak eden kullanıcılar beklediği beklentilerini karşılayacaklar. Yeni iş yerleri sahiplerine 2 yıla kadar iş yeri kirası ödeme desteği sunuyor.

Önerilen Yazı
KOSGEB İş planı projesinin önemleri

KOSGEB sitesinden işinize yarayacak birçok destek paketi bulabilirsiniz. Kira desteği de bunlardan biri olacaktır. İşletmelerinizin belirtilen şartları karşılaması bu desteklerden yararlanmanıza yeterli olacaktır. 18 bin liraya kadar destek alabileceksiniz. Belirli bölgelere göre yayılmış bu destek %60’a varan imkanlar ile işletmelerinize destekte bulunuyor. Fakat %60’a kadar sağlanan bu destek belirtilen tutarı yani 18 bin lirayı geçmemelidir. Bu tutarın fazlasını karşılamamaktadır.

İşletmelerinizi açarken kira desteği almayı düşünüyorsanız bu detayı kesinlikle kaçırmayın. Sadece kira değil kendi imkanlarınız ile satın aldığınız dükkanları ve kendi imkanlarınızla bir yerlere getirdiğiniz bu işletmelere de destek vermektedir. Satın alırken yaptığınız harcamalarda sizlere faydası dokunmayacaktır fakat satın alma işleminden sonra ki süreçte iş yerinizin giderlerini büyük ölçüde karşılayacaktır. KOSGEB her zaman sizlerin yanında olmaya devam edecektir.

Avantajları ile işletmelere bütün imkanları sağlamaya devam ediyor. Kendi sağladığı hibe desteğinin yanı sıra bankalar ile anlaşmalı olması sayesinde sizlere 50 bin liraya kadar faizsiz ve masrafsız esnaf kredisinden yararlanmanız için fırsatlar sağlıyor. İşletmelerinizin, masrafları, kirası gibi sorunları artık düşünmenize gerek kalmayacaktır. “KOSGEB iş yeri kira masrafını karşılıyor mu?” gibi soruların artık zihninizi yormasına gerek kalmayacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ekonomi sektörüyle alakalı yazılar yayınlıyorum. Ağırlıklı olarak KOSGEB, İŞKUR ve Bankaların içeriklerini sizler için derliyorum. İstediğiniz farklı yazılar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Yap veya Soru Sor