1. Ana Sayfa
  2. KOSGEB
  3. KOSGEB Cafe iş planı ve NACE kodu
Trendlerdeki Yazı

KOSGEB Cafe iş planı ve NACE kodu

KOSGEB’e başvurularda bulunarak iş projelerini onaylatan genç girişimciler KOSGEB kredisi ile cafe açmak için hiç beklemeden işletmelerini açabilirler. Küçük bir cafe, kahvehane, kıraathane, pasta salonu ve cafe, gençlere hitapta bulunan klasik veya modern görünümlü cafe açabilmek için sizlerde KOSGEB’den destekler talep edebilirsiniz.

KOSGEB yeni iş kredisi ile iş yeri açmak isteyenlere işletme kuruluş, makine teçhizat alımı ve diğer giderlerin finansmanlarını sağlamak isteyen girişimcilere hibe krediler vererek girişimcilerin iş planlarını hayata geçirebilecekleri destekler sağlamaktadır. İşte sizlerin de merak ettiği KOSGEB Cafe İş Planı ve NACE Kodu hakkında sizlere bilgiler verelim.

Cafe Nasıl Açılır?

Cafe açmak için öncelikle sermayeniz gerekmektedir. Cafe açmak isteyenler işletmelerinde satacakları ürünlerin hangileri olduğuna karar vererek bunlara uygun ekipman almaları gerekecektir. Açılacak olan cafenin işletme potansiyelini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İş yeri civarlarında hedef kitlelerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler satılması önemlidir.

Personel, ısıtma ve soğutma sistemleri, reklam tabelası, bilgisayar, televizyon ve yazar kasa gibi giderlerin yanı sıra vergi dairesine kayıt olmak için yapılacak olan gider kalemlerinin karşılanması için gerekli olacak finansmanı sağlamak için, bankalar işyerleri kredileri ile, franchise anlaşmaları ile marka dükkanlardan ve devlet destekli krediler verilmektedir. Devlet KOSGEB hibe ve faizsiz kredilerle girişimcilere teşvikler vermektedir. KOSGEB kredisi ile cafe açmak isteyenler KOSGEB’e başvurularda bulunarak işletme giderleri için hibe kredisi alabilmektelerdir.

KOSGEB Cafe NACE Kodu

KOSGEB ile iş yeri kuranların birde bilmesi gereken NACE kodları bulunmaktadır. Cafe için NACE kodu 56.10’dur. Cafe açmak KOSGEB desteklenen sektörler arasında yer almaktadır.

Önerilen Yazı
KOSGEB Arıcılık ve bal üretimi desteği hakkında bilgiler

KOSGEB Cafe Desteği İçin Yapılması Gerekenler

  1. KOSGEB kursu başvurusunda bulunarak en az 32 saat ücretsiz olarak eğitim almanız gerekmektedir. Bu eğitim sonucunda sertifika almanız şarttır.
  2. Eğitimi aldıktan sonra işletmenizi kurmanız gerekiyor.
  3. İşletmenizi KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
  4. İşletmenizi kurduktan sonra ve veri tabanına kayıt ettikten sonra iş planınızı e-devlet şifreniz ile sistemde yazıyorsunuz.
  5. Kurul tarafından iş planınız değerlendiriliyor.
  6. İş planınız onaylandığı takdirde gerekli makine, ofis, donanım vs. ihtiyaçlarınızı satın alıyorsunuz.
  7. Satın alma belgelerinizle beraber KOSGEB’den ödeme taleplerinde bulunuyor ve desteğini alıyorsunuz.
  8. İşletme giderleri olan kira ve personel giderlerini ise her ay bitiminde tekrar ödeme belgeleri ile alabilirsiniz.

Günümüzde merak konusu olanlardan birisi de KOSGEB Cafe İş Planı ve NACE Kodu olmaktaydı. Siz genç girişimcilerimiz için bu konu hakkında araştırmalar yapıp edindiğimiz bilgileri sizlere aktarmaktayız. Sizlerde eğer ki kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız KOSGEB size yardımcı olacaktır.

Aranan nitelikleri taşıyorsanız geriye kalan tek şey iyi bir proje hazırlayıp KOSGEB’e sunmanız olacaktır. Sizlerde devletimizin verdiği bu desteklerden yararlanabilirsiniz. KOSGEB’in verdiği destekleri başka bir yerden alamazsınız fırsatı değerlendirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ekonomi sektörüyle alakalı yazılar yayınlıyorum. Ağırlıklı olarak KOSGEB, İŞKUR ve Bankaların içeriklerini sizler için derliyorum. İstediğiniz farklı yazılar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Yap veya Soru Sor