1. Ana Sayfa
  2. ÖZEL BANKALAR
  3. KOSGEB Arıcılık kredisi veren bankalar

KOSGEB Arıcılık kredisi veren bankalar

Bu kredi türü pek çok çiftçinin ya da çiftçi olmak isteyen girişimcilerin yoğunlukla araştırdığı kredi türlerinden birisidir. Arıcılık kredisi çekmek isteyen kişiler bu kredi türlerine sıfır faizli arıcılık kredisi, fırsat seçeneklerinin bolluğu, yapılması gereken prosedürlerin az olması nedeniyle ilgi görmektedir.

Arıcılık kredilerini birçok farklı bankalar sunmaktadır. Bunun yanında devlet destekli arıcılık ise KOSGEB aracılığıyla da alınabilmektedir. Günümüzde KOSGEB Arıcılık Kredisi Veren Bankalar hakkında olan araştırmalarında arttığını görmekteyiz. Bu yüzden size bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

KOSGEB Arıcılık Kredisi

KOSGEB vatandaşlara hibe kredi kapsamında canlı hayvan için kredi imkanı sağlamamaktadır. Bu durumda ise KOSGEB arıcılık kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı farklı bir yöntem ile cevaplanmaktadır. KOSGEB arıcılık yapmak isteyen vatandaşlarımıza İMALAT/Gıda ürünleri imalatı adı altında faizsiz krediler ya da bir diğer ismi ile hibe destekleri vermektedir. Bu kredilerden faydalanabilmeniz için öncelikle KOSGEB’e kendinize bir iş planı yaparak başvurmanız gerekmektedir. Bu iş planları neler olabilir diyorsanız eğer örneğin bal satışı, bal imalatı ve paketlenmesi gibi bir tesis kuracağınızı beyan ederseniz KOSGEB arıcılık kredisini bu şekilde alabilirsiniz.

KOSGEB hibe desteği almak için uygulamalı girişimcilik eğitimi almanı zorunludur. Bu eğitimi toplamda 32 saat olarak tamamlayan vatandaşlar KOSGEB’e hibe kredileri için başvuru yapabilirler. Ayrıca bunun yanı sıra işletme eğer 1 yıllık faaliyetini tamamlarsa yine talep etmeleri halinde 1 yıl ertelemeli faizsiz kredi alabilirler. Bambus, İtalyan, Avrupa Esmeri veya Kahverengi, Kafkas, Kara, Kıbrıs, Anadolu, Mısır, Cabe, Karnoil ve Tellian arısı ve kovanları ile sizlerde arıcılık tesisi kurabilir ve kendi işinizi KOSGEB devlet destekli arıcılık kredisi ile daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı
KOSGEB AR-GE, Teknolojik üretim ve yerlileştirme destekleri nelerdir?

Arıcılık İçin Kredi Veren Bankalar

Arıcılık kredileri aynı zamanda bankalar aracılığıyla da alınabilmektedir. Banka aracılığı ile çekilen arıcılık kredilerinde faiz ödeme durumu söz konusu olabilmektedir.

Kısa bir liste bahsedecek olursak arıcılık için kredi veren bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi
  2. Finansbank Arıcılık Kredisi
  3. TEB Türk Ekonomi Bankası Arıcılık Kredisi
  4. Şekerbank Arıcılık Kredisi

Gördüğünüz üzere KOSGEB’in yanı sıra bu bankalarda arıcılık için sizlere krediler vermektedir. Ancak siz ilk yol olarak güzel bir proje yaparak KOSGEB’e başvurunuz. Unutmayın ki projeniz ne kadar iyi olursa şansınız da o kadar fazla olacaktır. Sizde KOSGEB için aranan bütün şartları taşıyor iseniz tek yapmanız gereken iyi bir proje hazırlamak olacaktır.

Bir bankaya faiz ödemektense devletimizin bize verdiği imkanlardan yararlanmak daha mantıklı olacaktır. KOSGEB Arıcılık Kredisi Veren Bankalar sizlerden faiz talep edebilirler ancak KOSGEB destekleriyle böyle bir durum söz konusu dahi olmayacaktır. KOSGEB özellikle genç girişimcilere ve kadınlara öncelik tanımaktadır. Eğer ki kendi işinizi kurmak istiyorsanız fırsat bu fırsat.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ekonomi sektörüyle alakalı yazılar yayınlıyorum. Ağırlıklı olarak KOSGEB, İŞKUR ve Bankaların içeriklerini sizler için derliyorum. İstediğiniz farklı yazılar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Yap veya Soru Sor