1. Ana Sayfa
  2. KOSGEB
  3. Genel Olarak KOSGEB

Genel Olarak KOSGEB

Genel olarak KOSGEB hakkında bahsedecek olursak, 81 ilde müdürlükleri bulunmaktadır. Geniş bir alana yayılması ile kalitesini ortaya koymuştur. Yurt içi müdürlükleri bulunmasıyla beraber işletmeler uluslararası destekler de sağlar. Bunları iştirakleri olduğu Kredi Garanti Fonu A.Ş, KOBİ Girişim Sermayesi ve Yatırım Ortaklığı A.Ş, Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş ile işletmecilere sağlamaktadır. İşletmelere farklı sektörlerde sermayeler sağlar ve bunların yanında faizsiz kredi avantajları sağlar.

Teşkilat şeması bakımından planlaması çok ayrıntılı bir şekilde sağlanmış ve önemli isimlere yer verilmiştir. Böylesine geniş kapsamlı bir kurum işletmeleri en iyi şekilde geliştirmeyi başarmıştır. Misyon olarak verdikleri destekler ile işletmelerin Teknolojik ve rekabetçi bir yapıya dönüşmesini ve sosyal kalkınmadaki faydalarını benimsemiştir.

Vizyon olarak KOSGEB ile birlikte daha güçlü Kobi’ler ve ekonominin gelişmesinin benimsemiştir. Temel değerler olarak dürüstlük, erişilebilirlik, güvenilirlik, hedef kitleye odaklılık, işbirliğine açıklık, ortaklık, saygınlık, şeffaflık, tarafsızlık, yenilikçilik gibi değerleri benimsemiştir.

Şirketinizi kaliteli bir hale getirmek adına benimsenen vizyon, misyon ve değerleri sizlerden de beklemektedirler. Bir işletmenin temelini oluşturabilecek bu temeller bütün işletmeler için maddi yönden önde gelmelidir. Genel Olarak KOSGEB işletmeleri maddi ve manevi yönden destekleyerek büyültmeyi planlıyor. Bunu yaparken en ince ayrıntısına kadar her şeyi planlamıştır. Sizde bu kurallar çerçevesinde uluslararası olabileceksiniz. Sesinizi duyurabilecek ve işletmenizi tanıtabileceksiniz.

Plan, Raporlar ve Mali Tablolar

KOSGEB sayesinde işletmelerinize birçok alanda grafiksel istatistikler ile hazırlanmış verilere ulaşabileceksiniz. Bu istatistikler sizin şirketinizin bulunduğu durumu ve konumu belirleyecektir. Raporlamalar sayesinde uzun süreli gelir gider tablonuz, yükseliş veya alçalış tablonuz hakkında bilgiler alabileceksiniz. KOSGEB sizlere bir nevi ayna niteliğinde olacaktır. Sizi yansıtacak bu raporlar sayesinde birçok yanlışınızı ve doğrunuzu görme şansınız olacaktır.

Önerilen Yazı
Emekliler KOSGEB’den faydalanabilir mi?

İşletme değerlerinizin raporlarını ortaklarınız ile ve gelişimi için beraber çalışacağınız kurumlar ile paylaşarak fikir alışverişi yapma şansınız olacaktır. Bu sayede işletmeniz adına en doğru kararları atabilme imkanını bulacaksınız. E- devlet üzerinden bu raporlar tek tıkla ulaşma şansınız olacaktır. Bu kadar kolay ulaşabildiğiniz grafiksel raporlar uzun süreli sizin bilgilerinizi içeriyor olacaktır. Sizler veya işletme için yetki verdiğiniz kişiler bu raporlara e-devlet üzerinden ulaşabilecektir.

Bu kadar kolay bir şekilde şirketinizin uzun süreli analizini yapabileceksiniz. Birçok alanda avantaj yakalayacağınız bu raporlar sayesinde rakiplerinizden önde olacaksınız. Kendinizi tanıma fırsatı sunacak olan bu raporlar sayesinde şirketin insan kaynakları yapısını da öğrenebileceksiniz. İşletmenizi ne kadar iyi tanıyor olursanız o kadar hızlı adımlar atacaksınız. Şirketinizi tanıdıkça hazırladığınız planları düzenleyecek ve en doğru kararlar ile yeni planlar hazırlayacaksınız. Şirketinizin yükselişini bu grafiksel istatistiklere göre yapacaksınız. Basit gözükse de bu istatistiklerle işletmenizi kaliteli bir hale getireceksiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ekonomi sektörüyle alakalı yazılar yayınlıyorum. Ağırlıklı olarak KOSGEB, İŞKUR ve Bankaların içeriklerini sizler için derliyorum. İstediğiniz farklı yazılar varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Yap veya Soru Sor